Choď na obsah Choď na menu
 


Najdrahší pes na svete

28. 7. 2011
Láska sa za peniaze vraj kúpiť nedá, no za niekoľko eur dnes dostanete aspoň najlepšieho priateľa človeka. Momentálne najdrahší pes na svete sa volá Hong Dong a istý čínsky magnát za neho zaplatil vyše milióna eur.

Toto je najdrahší pes sveta menom Hong Dong


Ryšavý tibetský mastif sa nedávno nasťahoval do svojho nového domova. Vyzerá to tak, že o luxus nebude mať núdzu – jeho nový majiteľ z Číny za neho zaplatil 10 miliónov čínskych juanov – v prepočte takmer 1,10 miliónov eur.


 

Huňaté tibetské mastify po stáročia strážili tábory kočovníkov a brány tibetských kláštorov. Považujú ich za jedno z najstarších plemien na svete a sú opradené množstvom legiend. Podľa jednej z nich vraj bojovali aj po boku Džingischána pri dobýjaní západnej Európy. Tibetský mastif strážil aj majetok kráľovnej Viktórie či samotného Budhu.

Zdá sa však, že v týchto dňoch sa mastify stávajú
symbolom bohatstva a prosperity nastupujúcej čínskej elity. Popri drahých autách, zlatých klenotoch a niekoľkoposchodových vilách tak začínajú predstavovať ďalší materiálny spôsob, ako sa predviesť pred svojím okolím.

Miliónového štvornohého priateľa si domov odniesol
uhoľný barón zo severnej Číny. O prísun kuracieho a hovädzieho mäsa, ako aj holotúrií, ustríc a iných morských delikates bude mať určite postarané. Huňatý Hong Dong nahradil Červeného leva - doteraz najdrahšieho psa planéty, ktorého si jeho majiteľ uplynulý rok osvojil „len“ za 1,05 miliónov eur. Lu Liang, majiteľ chovnej stanice Tibetan Mastiff Garden v mestečku Laošan tvrdí, že šťastnému majiteľovi mastifa sa jeho investícia vráti hneď, ako začne predávať jeho potomkov. Nezdá sa však, že by bol čínsky miliardár od zisku z predaja šteniatok obzvlášť závislý.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

wáw

(LilyFuck, 29. 7. 2011 17:17)

krásny je :) ty máš úplne GooD web :) wááw